Štítná žláza příznaky

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Co je to štítná žláza
Příznaky nejčastějších onemocnění
Uzlíky na štítné žláze
Projevy snížené funkce
Hodnoty z laboratoře
Kdy je nutná operace
Štítná žláza a těhotenství
Čínská medicína na štítnou žlázu


Vybíráme z obsahu: Co je to štítná žláza Štítná žláza patří k nejdůležitějším žlázám s vnitřní sekrecí v těle. Štítná žláza a těhotenství Štítná žláza a její správná funkce má důležitou roli během těhotenství také při růstu plodu a jeho správném vývoji, hlavně jeho nervové soustavy. TSH je hormon předního laloku podvěsku mozkového (adenohypofýzy) a jeho koncentrace se zvyšuje tehdy, když přestává štítná žláza tvořit hormony v dostatečném množství. Je vhodná pro léčbu zhoubných nádorů, při toxické strumě neboli nodulární strumě, nebo při takzvaném mechanickém syndromu, kdy se štítná žláza zvětší natolik, že utlačuje okolní struktury. Štítná žláza je důležitou součástí lidského těla. Štítná žláza produkuje hormony tyroxin a trijodtyronin, které obsahují vázaný jód, a kalcitonin, jehož hlavním úkolem je snižování hladiny fosforečnatých a vápenatých iontů v krvi. Štítná žláza může být postižena rovněž nádorovým bujením. Operace probíhá tak, že se na krku provede řez dlouhý asi 10 cm a žláza se vyjme.

Celý článek

Zaměření článku: štítná žláza, příznaky, onemocnění, uzlíky, funkce, hodnoty, laboratoř, operace, těhotenství, medicínaRychlé odkazy na obsah článku:
Funkce štítné žlázy
Hyperfunkce štítné žlázy
Hodnoty štítné žlázy
Hubnutí při štítné žláze
Operace štítné žlázy
Čínská medicína na štítnou žlázu


Vybíráme z obsahu: Je vhodná také pro léčbu zhoubných nádorů, při toxické strumě neboli nodulární strumě, nebo při takzvaném mechanickém syndromu, kdy se štítná žláza zvětší natolik, že utlačuje okolní struktury. Hyperfunkce štítné žlázy Hypertyreóza je stav, kdy štítná žláza produkuje přebytek hormonů. Příštítná tělíska K zadní straně štítné žlázy jsou obvykle pevně přirostlá takzvaná příštítná tělíska, jejichž počet se může u každého člověka mírně lišit, obvykle jsou však čtyři, dva páry u dolního i horního pólu štítnice. Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, tvoří hormony obsahující jód, které jsou důležité pro látkovou výměnu a pro rozvoj mozku v dětství. Hypofunkce je stav, kdy žláza neprodukuje dostatek hormonů, což se projevuje především celkovým zpomalením organismu. Štítná žláza je podle některých odborníků zodpovědná za kila navíc až při výrazném snížení funkce, která je neléčená. Operace probíhá tak, že na krku je proveden řez dlouhý asi 10 cm a žláza je vyjmuta. Příznaky snížené funkce štítné žlázy Hypofunkce neboli snížená funkce štítné žlázy postihuje zhruba 1 % populace, ve věku nad 60 let pak více než 5 % populace.

Celý článek

Zaměření článku: štítná žláza, hormony, tělíska, hyperfunkce, hodnoty, hubnutí, operace, čínská medicínaRychlé odkazy na obsah článku:
ENDOKRINNÍ SYSTÉM
ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
Hypertyreóza
Hypotyreóza
Zánět štítné žlázy
Rakovina štítné žlázy
Příznaky špatné funkce štítné žlázy
Kdy je nutná operace štítné žlázy
Způsobuje porucha štítné žlázy tloustnutí
Hubnutí při snížené funkci štítné žlázy
Otěhotnění při snížené funkci štítné žlázy
Přírodní léčba


Vybíráme z obsahu: Příčinou může být také to, že se štítná žláza zvětší a objeví se v ní uzly, a právě tyto uzly způsobují zvýšenou činnost štítné žlázy. Projevy – U hypertyreózy docházelo k viditelnému zvětšení štítné žlázy, naopak u hypotyreózy se štítná žláza může zmenšit ale i zvětšit, nebo se nemusí vůbec změnit. Příznaky špatné funkce štítné žlázy Jednotlivé příznaky hyperfunkce štítné žlázy byly popsány u jednotlivých onemocnění. Hypertyreóza Onemocnění – Jedná se o situaci, kdy štítná žláza má zvýšenou funkci, což znamená, že produkce jejich hormonů je vyšší, než je běžné. Problém je, že se ale v některých případech nepozná na první pohled, že štítná žláza funguje špatně. Vznikají tak, že štítná žláza z krve vezme potřebný jód a z něj oba hormony vytvoří. PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY Pro správné fungování lidského organismu je nutné, aby i štítná žláza fungovala, tak jak má. Většina lidí ani netuší, k čemu štítná žláza v jejich těle slouží a jaké škody může napáchat, když špatně funguje.

Celý článek

Zaměření článku: endokrinní systém, endokrinní žlázy, štítná žláza, hypertyreóza, hypotyreóza, zánět štítné žlázy, rakovina štítné žlázy, hubnutíRychlé odkazy na obsah článku:
Kde je štítná žláza
Zvýšená funkce štítné žlázy
Snížená funkce štítné žlázy
Hubnutí
Primární příčiny
Sekundární příčiny
Zvětšená štítná žláza
Vyšetření štítné žlázy
Hodnoty v krvi


Vybíráme z obsahu: Kde je štítná žláza Štítná žláza je endokrinní žláza laločnaté stavby, která se nachází na konci průdušnice, u některých lidí dosahuje až k hrtanu. Zvětšená štítná žláza Struma neboli zvětšení štítné žlázy postihuje zhruba 5 % populace. Zvýšená funkce štítné žlázy Hypertyreóza je stav, kdy štítná žláza produkuje přebytek hormonů. Příčiny vzniku zvýšené funkce štítné žlázy se dělí na primární, kdy je chorobným procesem postižena přímo štítná žláza, a sekundární – při onemocnění hypofýzy, která řídí uvolňování hormonů štítné žlázy. K zadní straně štítné žlázy jsou obvykle pevně přirostlá takzvaná příštítná tělíska, jejichž počet se může u každého člověka mírně lišit, obvykle jsou však čtyři, dva páry u dolního i horního pólu štítnice. Štítná žláza je tvořena dvěma laloky spojenými úzkým můstkem, nachází se na přední části krku, před průdušnicí a pod štítnou chrupavkou. Nezvětšená žláza by neměla být normálně viditelná kromě situací, kdy jsou některé krční svaly uloženy nesouměrně, kdy je pokřivená krční páteř či u jedinců s velmi štíhlou šíjí. Štítná žláza má velmi bohaté cévní zásobení, což je výhodné právě pro snadné uvolňování hormonů do krve.

Celý článek

Zaměření článku: struma, štítná žláza, hormony, krev, hubnutí, primární sekundární, choroba, léčba, vyšetřeníRychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny
Onemocnění spojená s pocitem nedokrvených rukou
Léčba


Vybíráme z obsahu: Pokud je štítná žláza méně aktivní, velké množství funkcí těla se zpomalí a objevují se jednotlivé symptomy jako únava, zácpa, pocit chladu a studené prsty. Onemocnění štítné žlázy : Osoby, kterým štítná žláza nepracuje tak, jak by měla, mívají chladné prsty. Štítná žláza je v podstatě termostat těla.

Celý článek

Zaměření článku: pocit, ruce, neprokrvení, onemocnění, příčiny, štítná žláza, vodoléčba, syndromRychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny pomalé štítné žlázy
Příznaky pomalé štítné žlázy
Léčba pomalé štítné žlázy


Vybíráme z obsahu: Příznaky pomalé štítné žlázy Příznaky pomalé štítné žlázy jsou většinou nespecifické.

Celý článek

Zaměření článku: příčina pomalé štítné žlázy, příznaky pomalé štítné žlázy, léčba pomalé štítné žlázyRychlé odkazy na obsah článku:
Uzlíky štítné žlázy
Druhy uzlů
Jak je poznám
Příčiny
Zmenšení uzlu štítné žlázy
Karcinom štítné žlázy


Vybíráme z obsahu: Štítná žláza je tvořena dvěma laloky spojenými úzkým můstkem, nachází se na přední části krku, před průdušnicí a pod štítnou chrupavkou. Nezvětšená žláza by neměla být normálně viditelná kromě situací, kdy jsou některé krční svaly uloženy nesouměrně, nebo je pokřivená krční páteř, či u jedinců s velmi štíhlou šíjí.

Celý článek

Zaměření článku: uzlíky, štítná žláza, ženy, nádory, rakovina, léčba, operace


LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15   Další


nabídka obchodu

DR.POPOV Dr.Popov Kapky bylinné Štítná žláza normal 50ml

DR.POPOV Dr.Popov Kapky bylinné Štítná žláza normal 50ml

Bylinné kapky Štítná žláza normal obsahují chaluhu bublinatku, která přispívá k normální činnosti štítné žlázy a produkci jejich hormonů....

Cena: 73 Kč
Koupit  koupit

Energy Korovet 30 ml - kapky

Energy Korovet 30 ml - kapky

Bioinformační přípravek pro harmonizaci cévního systému a transportních pochodů v organismu. Působí pozitivně na harmonizaci činnosti srdce. Vhodný při otocích a zánětech, urychluje hojení po úrazech a operacích. Harmonizuje hormonální systém (štítná žláza). Je vhodný pro každý druh zvířete. působí na cévní systém včetně tvorby červeným i bílých krvinek harmonizuje činnost srdce pozitivně ovlivňuje...

Cena: 439 Kč
Koupit  koupit

MALKI Mýdlo černé bahno 90g z Mrtvého moře

MALKI Mýdlo černé bahno 90g z Mrtvého moře

Přírodní péče o problematickou pokožku s příznaky ekzému a lupénky....

Cena: 162 Kč
Koupit  koupit

TOPVET Uroregen čaj 20 sáčků

TOPVET Uroregen čaj 20 sáčků

Bylinná čajová směs s brusinkou. Vhodný na příznaky: močový měchýř, ledviny....

Cena: 46 Kč
Koupit  koupit

WOYKOFF dárková kazeta Andromen 60 tablet : VÝPRODEJ exp. 2017-08-31

WOYKOFF dárková kazeta Andromen 60 tablet : VÝPRODEJ exp. 2017-08-31

Doplněk stravy pro muže starší 40 let, který mírní příznaky andropauzy u mužů....

Cena: 519 Kč
Koupit  koupit

J.D.S.Přírodní černé bahno z Mrtvého moře 600g

J.D.S.Přírodní černé bahno z Mrtvého moře 600g

Působí příznivě na problematickou pokožku s příznaky lupénky, ekzémů a akné....

Cena: 242 Kč
Koupit  koupit

Virasoothe chladící gel na plané neštovice

Virasoothe chladící gel na plané neštovice

Virasoothe chladící gel napomáhá zmírňit nepříjemné příznaky planých neštovic....

Cena: 169 Kč
Koupit  koupit

A-DERMA Phys-AC Global 40 ml

A-DERMA Phys-AC Global 40 ml

Kompletní péče pro problematickou pleť s příznaky akné, zarudnutí kůže a mastné pleti....

Cena: 349 Kč
Koupit  koupit

Lactacyd Zklidňující 250ml

Lactacyd Zklidňující 250ml

Přípravek pro každodenní intimní hygienu, pomáhá zmírnit příznaky vaginálního svědění a pálení....

Cena: 136 Kč
Koupit  koupit

Biotherm CC krém (Skin Best CC Cream SPF 25) 30 ml Light Shade

Biotherm CC krém (Skin Best CC Cream SPF 25) 30 ml Light Shade

CC krém bojující s příznaky únavy....

Cena: 699 Kč
Koupit  koupit

Biotherm CC krém (Skin Best CC Cream SPF 25) 30 ml Medium Shade

Biotherm CC krém (Skin Best CC Cream SPF 25) 30 ml Medium Shade

CC krém bojující s příznaky únavy....

Cena: 699 Kč
Koupit  koupit

EUCERIN AtopiControl Krém 75 ml

EUCERIN AtopiControl Krém 75 ml

Kosmetický krém pro každodenní použití zmírňuje nepříjemné příznaky atopického ekzému....

Cena: 352 Kč
Koupit  koupit

IPSUUM Hyaluronová maska 23 ml

IPSUUM Hyaluronová maska 23 ml

Tato maska představuje plát textilie napuštěný sérem s kyselinou hyaluronovou. Úspěšně potlačuje příznaky stárnutí pleti....

Cena: 324 Kč
Koupit  koupit

COLDREX MAXGrip citron prášek pro perorální roztok 10 sáčků

COLDREX MAXGrip citron prášek pro perorální roztok 10 sáčků

Horký nápoj, který bojuje s příznaky chřipky a nachlazení. Jedná se o léčivý přípravek, proto čtěte pozorně příbalovou informaci....

Cena: 106 Kč
Koupit  koupit

NIVEA Vital zpevňující oční krém Q10 15 ml

NIVEA Vital zpevňující oční krém Q10 15 ml

Dlouhotrvající trojnásobný účinek komplexu Q10Plus zmírňuje hlavní příznaky stárnutí....

Cena: 172 Kč
Koupit  koupit


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/hosting/ceskyprehled.cz/www/index.php on line 227