Slezina

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Slezina psů


Vybíráme z obsahu: Slezina psu Slezina je organ, ktery se nachazi v brise psa a funguje jako filtr krve. Slezina psů Slezina je orgán, který se nachází v břiše psa a funguje jako filtr krve. Slezina je orgán uložený v dutině břišní v levém podžebří nalevo od žaludku. Je-li slezina narušena, je možné ji chirurgicky odstranit, neboť její funkci převezmou jiné orgány a pes tak může nadále žít. Prasklá slezina u psů se projevuje letargií, náhlým kolapsem, slabostí, nadýmáním, bledou sliznicí (dásně a podšívka ze rtů) a potížemi s dýcháním. Infekční příčiny Typicky zvětšená slezina se vyskytuje u infekční mononukleózy a pak také u malárie, kdy jsou červené krvinky poškozovány parazitem ze skupiny plazmodií. Slezina je organ ulozeny v dutine brisni v levem podzebri nalevo od zaludku. Jeli slezina narusena, je mozne ji chirurgicky odstranit, nebot jeji funkci prevezmou jine organy a pes tak muze nadale zit.

Celý článek

Zaměření článku: slezina, pes, onemocnění, nádor na slezině u psůRychlé odkazy na obsah článku:
Kde je slezina umístěna
Velikost sleziny
Onemocnění sleziny
Zvětšená slezina u dětí
Zánět sleziny
Natržená slezina
Mononukleóza
Rakovina sleziny
Detoxikace sleziny


Vybíráme z obsahu: Onemocneni sleziny myeloidni metaplazie splenomegalie hepatosplenomegalie hypoplazie sleziny, aplazie sleziny akcesorni slezina bloudiva slezina nadory sleziny primarni hemangiom, lymfangiom, hemangiosarkom,... Pri sepsi, tedy pri otrave krve, se slezina aktivuje, zvetsuje se az na nekolikanasobek sve velikosti a jeji struktura se zcela stira vznika septicka slezina. Kde je slezina umistena Slezina patri funkcne k cevnimu systemu jako organ. Při sepsi, tedy při otravě krve, se slezina aktivuje, zvětšuje se až na několikanásobek své velikosti a její struktura se zcela stírá – vzniká septická slezina. Onemocnění sleziny myeloidní metaplazie splenomegalie hepatosplenomegalie hypoplazie sleziny, aplazie sleziny akcesorní slezina bloudivá slezina nádory sleziny: primární – hemangiom, lymfangiom, hemangiosarkom,... Kde je slezina umístěna Slezina patří funkčně k cévnímu systému jako orgán. Slezina je velká asi jako lidská pěst, cca 11 x 8 cm. Její tvar se podobá kávovému zrnu, ale na rozdíl od něj má slezina fialovou barvu a není tak tvrdá.

Celý článek

Zaměření článku: slezina, bolest, bylinky, detoxikace, velikost, filtr, děti, zánět, krvácení, prognóza, mononukleóza, rakovinaRychlé odkazy na obsah článku:
Co je slezina?
Slezina – foto
Příznaky nemocné sleziny
Domácí léčba nemocné sleziny
Vhodné a nevhodné potraviny pro zdravou slezinu
Byliny na podporu zdravé sleziny


Vybíráme z obsahu: Slezina foto Zde je nekolik fotografii sleziny slezina foto . Slezina – foto Zde je několik fotografií sleziny: slezina foto . Slezina je orgán lidského těla o velikosti zaťaté pěsti. Ve vnitřku je slezina vyplněna červenou a houbovitou dření. Co je slezina? Slezina je orgán, který není k životu bezpodmínečně nutný a její odstranění (například při vnitřním krvácení) nemá ve většině případů pro člověka tragické následky. Slezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami, a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky. Slezina „třídí“ zdravé červené krvinky od poškozených.

Celý článek

Zaměření článku: slezina, foto, příznaky onemocnění, domácí léčba, potraviny, bylinyRychlé odkazy na obsah článku:
Potraviny
Byliny a doplňky stravy
Fyzické příznaky nerovnováhy jater a sleziny
Negativní emoce


Vybíráme z obsahu: Játra a slezina jsou velmi důležité pro naše tělo, jelikož jsou jakýmsi filtrem tělního systému. Vyrážka se objeví, protože játra a slezina jsou ucpány a jediným filtračním systémem je kůže. Pokud jsou játra a slezina velmi ucpané, objeví se symptomy onemocnění. Slezina je spjata s lymfatickým systémem. Jatra a slezina jsou velmi dulezite pro nase telo, jelikoz jsou jakymsi filtrem telniho systemu. Vyrazka se objevi, protoze jatra a slezina jsou ucpany a jedinym filtracnim systemem je kuze. Pokud jsou jatra a slezina velmi ucpane, objevi se symptomy onemocneni. Slezina je spjata s lymfatickym systemem.

Celý článek

Zaměření článku: potraviny, byliny, nerovnováha, negativní emoceRychlé odkazy na obsah článku:
Jak poznat mononukleózu u dospělých
Léčba
Jak dlouho je mononukleóza infekční
Následky
Dieta


Mononukleóza se hovorově nazývá „nemoc z líbání“. Zní to úsměvně, ovšem samotné onemocnění už tak úsměvné není. Mnoho lidí už mononukleózu někdy v životě prodělalo, třeba i nevědomě. Uvádí se, že až 95 % populace je promořeno a má proti tomuto viru protilátky. V dětském věku se často ani nezpozoruje, že tato nemoc proběhla, je označena za běžnou angínu a dítě ji snáší celkem bez problémů.

Celý článek

Zaměření článku: mononukleóza, vir, testy, bolest, játra, slezina, ústa, dospělost, příznaky, dieta, krok, tymiánRychlé odkazy na obsah článku:
Jaterní léze
Hepatomegalie – diferenciální diagnostika
Fyzikální vyšetření
Splenomegalie
Hepatomegalie steatóza
Hepatomegalie u dětí
MKN hepatomegalie
Léčba


Hepatomegalie je zvětšení jater. Hepatomegalie může být jedinou známkou probíhajícího jaterního onemocnění zejména u dětí. Samotné zvětšení jater však neříká nic o závažnosti zdravotního stavu pacienta. K hepatomegalii může vést nepříliš vážné, ale i velice závažné onemocnění. Zvětšená játra nemusí být bolestivá.

Celý článek

Zaměření článku: hepatomegalie, játra, léze, diagnostika, pediatrie, děti, slezina, onemocnění, léčba, metodyRychlé odkazy na obsah článku:
Příznaky onemocnění lupus
Lupus – foto
Bylinná léčba lupusu
Dieta při lupusu


Lupus znamená latinsky „vlk“, kromě toho může označovat i souhvězdí Vlka. V našem případě jde o kožní nemoci, dříve vzájemně nerozlišované. Důvod pojmenování je nejasný, buď upomíná na agresivitu nemoci, před kterou člověk neuteče, nebo vychází z tvaru symetrické červené skvrny na tváři.

Celý článek

Zaměření článku: lupus, příznaky, nemoc, foto, bylinná léčba, dieta


LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6   Další


nabídka obchodu

Avita DEAD SEA MORINGA 90 cps.

Avita DEAD SEA MORINGA 90 cps.

Doplněk stravy - 100% sušina z listů stromu Moringa oleifera s výjimečnými vlastnostmi na organizmus. Je držitel prestižních mezinárodních ocenění ze 2 největších světových veletrhů. Obsahuje:  komplex živin všestranně podporujících zdraví a výkonnost organismu,  hlavní cíl obsažených látek je posílení imunitního systému,  podpora celkové fyzické a psychické pohody, dodání vitality a energie Superpotravina...

Cena: 928 Kč
Koupit  koupit

Knihy Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí (Ing. Miroslav Hrabica)

Knihy Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí (Ing. Miroslav Hrabica)

Tato kniha vám nabízí určité impulzy k zamyšlení. V knize najdete v kapitolách "Krev, lymfa, slezina", "Trávicí soustava", "Pohlavní orgány, prsa", "Endokrinní systém", "Nervový systém" a "Vznik života, lidský vývoj a smrt" stovky hesel týkajících se jak závažných onemocnění, tak banálních komplikací. Autor vysvětluje, že orgán, v němž se...

Cena: 262 Kč
Koupit  koupit