Plíce

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny
Voda v plicích a rakovina
Projevy a příznaky
Léčba


Vybíráme z obsahu: Vzhledem k typu a stadiu nádoru jsou prováděny tři základní operace: klínovitá resekce, kdy se odstraní menší část plic; lobektomie, kdy se odstraní lalok plic; a pneumonektomie, při které se odstraní celé plíce.

Celý článek

Zaměření článku: voda, plíce, rakovina, zánět, viry, bakterie, kuřákRychlé odkazy na obsah článku:
Pálení na hrudi při kašli
Pálení na hrudi ze stresu
Pálení na hrudi a v krku
Pálení na plicích
Pálení na hrudi od páteře
Pálení na hrudi v těhotenství
Pálení na srdci


Pálení na hrudi je pro někoho banální příznak, pro jiného noční můra. Je mnoho jedinců, které sužuje tento problém a se svými lékaři opakovaně absolvují různá diferenciálně-diagnostická vyšetření. Rozpoznat pravděpodobnou příčinu a stupeň závažnosti obtíží dokáže jedině lékař, který je s konkrétním člověkem v přímém kontaktu a podle potřeby doplní klinické vyšetření pomocnými metodami.

Celý článek

Zaměření článku: pálení, kašel, stres, krk, plíce, páteř, hrudník, průdušky, těhotenství, srdceRychlé odkazy na obsah článku:
Toxocara canis u člověka
Toxokaróza u dětí
Toxokaróza v oku
Cicvárové semínko


Vybíráme z obsahu: Larva může způsobit různé potíže podle toho, jak se krevní cestou šíří do různých orgánů (například plíce, oko, srdeční sval a podobně). Nacházeny v různých lézích oka a mnoha dalších orgánů (játra, mozek, plíce) po celém světě.

Celý článek

Zaměření článku: toxokaróza, onemocnění, psi, kočky, člověk, děti, oči, játra, plíce, srdce, cicvárové semínkoRychlé odkazy na obsah článku:
Co je pneumotorax
Spontánní pneumotorax
Tenzní pneumotorax
Iatrogenní pneumotorax
Jak provést první pomoc
První pomoc
Léčba pneumotoraxu
Recidiva pneumotoraxu
Pneumotorax u novorozenců


Vybíráme z obsahu: Plíce mají tendenci kolabovat. Co je pneumotorax Pneumotorax je stav, při kterém pronikne vzduch z plic do pohrudniční dutiny, což je dutina obalující plíce. Většinou se objevuje pneumotorax pouze jedné plíce, je tedy ztíženo dýchání, ale životní funkce je zachována. Tento typ pneumotoraxu je nejvíce nebezpečný, protože vzduch hromadící se v dutině hrudní postupně utlačuje všechny orgány mediastina na nepostiženou stranu, čímž se utlačuje i druhá plíce, zhoršuje funkce srdce a hrozí poškození velkých cév. Tím se obnoví podtlak, plíce opět přilne ke stěně a začne se znovu pohybovat souběžně s dýchacími pohyby hrudníku. Na jeho vzniku se u novorozenců podílí patologicky změněná plicní tkáň (syndrom hyalinních blanek, vdechnutí smolky, zápal plic, nedostatečně vyvinuté plíce) a umělá plicní ventilace.

Celý článek

Zaměření článku: pneumotorax, plíce, vzduch, dutina, první pomoc, krytí, novorozenec, děleníRychlé odkazy na obsah článku:
Chlamydia pneumoniae
Diagnostika
Inkubační doba
Léčba
Chlamydie pneumoniae v těhotenství


Každý člověk má ve svém těle infekci Chlamydia pneumoniae. Dojde-li k oslabení imunity, infekce se probudí a napadne dýchací ústrojí člověka. Člověk trpící plicní chlamydií je nebezpečný pro své okolí, které může kdykoliv nakazit.

Celý článek

Zaměření článku: chlamydie, plíce, kašel, dítě, těhotenství, cpn, testy, přenos, léčbaRychlé odkazy na obsah článku:
Co může být příčinou
Možné příčiny bolesti mezi lopatkami
Bolest mezi lopatkami po jídle
Bolest mezi lopatkami v těhotenství
Léčba
Prevence


S bolestí mezi lopatkami se většina z nás již setkala. Bolesti zad obecně patří mezi nejčastější bolesti pohybového aparátu, na které si pacienti stěžují. Bolest mezi lopatkami a nevolnost jsou poměrně běžnými obtížemi u lidí s onemocněním páteře, mohou se však vyskytovat i u řady chorob trávicího traktu a kardiovaskulární soustavy (mnohdy velmi závažných).

Celý článek

Zaměření článku: bolest, páteř, onemocnění, infarkt, křeče, žlučník, ledviny, sval, plíce, embolie, jídlo, těhotenství, žaludek, dvanácterník, opatření, cvikyRychlé odkazy na obsah článku:
Projevy
Jak to poznat na rentgenu
Rizikový věk
Prognóza a úmrtnost
Poslední stadium
Léčba
Alternativní léčba


Vybíráme z obsahu: Často postihují kosti, lymfatické uzliny, mozek, plíce, játra a nadledviny.

Celý článek

Zaměření článku: život, nemoc, rakoviny, plíce, kašel, rtg, léčba, skupiny
LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13   Další


nabídka obchodu

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

Bylinná směs vhodná pro usnadnění vykašlávání....

Cena: 44 Kč
Koupit  koupit

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

Bylinný čaj s léčivým účinkem v nálevových sáčcích (kašel a průdušky)...

Cena: 54 Kč
Koupit  koupit

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Astofresh obsahuje směs silic bylin obohacenou o bioinformace. Napomáhá normální činnosti horních cest dýchacích. Dokáže probrat spící orgány, žaludek, plíce a mozek. Obsažené fytohormony jsou blahodárné pro harmonizaci celého těla....

Cena: 536 Kč
Koupit  koupit

CYNDICATE Stopfiltr 30 ks

CYNDICATE  Stopfiltr 30 ks

Kouření bez dehtu a dalších karcinogenních látek. Nabízíme Vám speciální patentovaný STOP filtr na cigarety. Celosvětově první šestifiltrový nástavec na cigaretu, který zachycuje dehet a část karcinogenních látek. Tímto filtrem tak výrazně začnete šetřit své plíce a zdraví....

Cena: 42 Kč
Koupit  koupit

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Přírodní detoxikační prostředek s obsahem komplexu speciálně formulovaných látek pro dokonalou očistu organizmu. Obsahuje vlákninu, probiotika, mátu, kurkumu a další látky. Doplněk stravy. Detoxikace organismu je proces, při kterém se tělo zbavuje cizorodých látek, toxinů, zplodin metabolismu a různých škodlivin. Hlavními orgány zapojenými do tohoto očistného procesu jsou játra, hrubé střevo, ledviny,...

Cena: 892 Kč
Koupit  koupit