Plíce

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny
Voda v plicích a rakovina
Projevy a příznaky
Léčba


Vybíráme z obsahu: Vzhledem k typu a stadiu nádoru jsou prováděny tři základní operace: klínovitá resekce, kdy se odstraní menší část plic; lobektomie, kdy se odstraní lalok plic; a pneumonektomie, při které se odstraní celé plíce.

Celý článek

Zaměření článku: voda, plíce, rakovina, zánět, viry, bakterie, kuřákRychlé odkazy na obsah článku:
Projevy
Jak to poznat na rentgenu
Rizikový věk
Prognóza a úmrtnost
Poslední stadium
Léčba
Alternativní léčba


Vybíráme z obsahu: Často postihují kosti, lymfatické uzliny, mozek, plíce, játra a nadledviny.

Celý článek

Zaměření článku: život, nemoc, rakoviny, plíce, kašel, rtg, léčba, skupinyRychlé odkazy na obsah článku:
Toxocara canis u člověka
Toxokaróza u dětí
Toxokaróza v oku
Cicvárové semínko


Vybíráme z obsahu: Larva může způsobit různé potíže podle toho, jak se krevní cestou šíří do různých orgánů (například plíce, oko, srdeční sval a podobně). Nacházeny v různých lézích oka a mnoha dalších orgánů (játra, mozek, plíce) po celém světě.

Celý článek

Zaměření článku: toxokaróza, onemocnění, psi, kočky, člověk, děti, oči, játra, plíce, srdce, cicvárové semínkoRychlé odkazy na obsah článku:
Příznaky
Léčba
Rizika a nebezpečí
Následky


Zápal plic se současnou populací bere jako běžné onemocnění, které se dá snadno vyléčit. Jenže ve skutečnosti jde o vážnou nemoc, která může způsobit hodně nepříjemných chvil i lidem na vrcholu sil. A u dětí nebo starých lidí může skončit i smrtí. Průběh a závažnost onemocnění jsou určeny především konkrétním typem mikroba, jeho schopností narušovat orgán, pronikat do něj, tvořit látky nepříznivě působící na celý organismus, vyvolat konkrétní obrannou reakci těla a dalšími faktory.

Celý článek

Zaměření článku: zápal, plíce, teplota, kašel, léčba, očkování, smrtRychlé odkazy na obsah článku:
Co je pneumotorax
Spontánní pneumotorax
Tenzní pneumotorax
Iatrogenní pneumotorax
Jak provést první pomoc
První pomoc
Léčba pneumotoraxu
Recidiva pneumotoraxu
Pneumotorax u novorozenců


Vybíráme z obsahu: Plíce mají tendenci kolabovat. Co je pneumotorax Pneumotorax je stav, při kterém pronikne vzduch z plic do pohrudniční dutiny, což je dutina obalující plíce. Většinou se objevuje pneumotorax pouze jedné plíce, je tedy ztíženo dýchání, ale životní funkce je zachována. Tento typ pneumotoraxu je nejvíce nebezpečný, protože vzduch hromadící se v dutině hrudní postupně utlačuje všechny orgány mediastina na nepostiženou stranu, čímž se utlačuje i druhá plíce, zhoršuje funkce srdce a hrozí poškození velkých cév. Tím se obnoví podtlak, plíce opět přilne ke stěně a začne se znovu pohybovat souběžně s dýchacími pohyby hrudníku. Na jeho vzniku se u novorozenců podílí patologicky změněná plicní tkáň (syndrom hyalinních blanek, vdechnutí smolky, zápal plic, nedostatečně vyvinuté plíce) a umělá plicní ventilace.

Celý článek

Zaměření článku: pneumotorax, plíce, vzduch, dutina, první pomoc, krytí, novorozenec, děleníRychlé odkazy na obsah článku:
Šíření tuberkulózy
U koho je největší riziko onemocnění tuberkulózou?
Jaké jsou příznaky?
Jak je tuberkulóza diagnostikována?
Léčba tuberkulózy


Tuberkulóza je infekční onemocnění vyvolané pomalu rostoucí bakterií, a to zejména v těch částech těla, které obsahují velké množství krve a kyslíku. Nejčastěji se objevuje na plicích (plicní tuberkulóza). Druh tuberkulózy šířící se i do dalších částí těla se nazývá mimoplicní tuberkulóza. Léčba je úspěšná, ale jedná se o dlouhodobý proces, který trvá 6 až 9 měsíců. Některé druhy infekcí tuberkulózy jsou léčeny až dva roky. Tuberkulóza je latentní nebo aktivní. Latentní (skrytá) tuberkulóza znamená, že máte bakterie tuberkulózy v těle, ale ty se nijak symptomaticky neprojevují, dokud se imunitní systém brání. Vlivem různých procesů v organismu se však může latentní tuberkulóza změnit na aktivní. Ta způsobuje růst bakterií a objevují se příznaky. Pokud dojde k nakažení plic aktivní tuberkulózou, dochází zároveň k šíření nákazy.

Celý článek

Zaměření článku: plíce, dýchací ústrojí, inhalace, latentní tuberkulóza, aktivní tuberkulóza, příznaky tuberkulózy, diagnostika tuberkulózy, léčba tuberkulózy
LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12   Další


nabídka obchodu

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

Bylinná směs vhodná pro usnadnění vykašlávání....

Cena: 34 Kč
Koupit  koupit

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

Bylinný čaj s léčivým účinkem v nálevových sáčcích (kašel a průdušky)...

Cena: 38 Kč
Koupit  koupit

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Astofresh obsahuje směs silic bylin obohacenou o bioinformace. Napomáhá normální činnosti horních cest dýchacích. Dokáže probrat spící orgány, žaludek, plíce a mozek. Obsažené fytohormony jsou blahodárné pro harmonizaci celého těla....

Cena: 536 Kč
Koupit  koupit

Stop filtr 3x30 ks

Stop filtr 3x30 ks

Kouření bez dehtu a dalších karcinogenních látek. Nabízíme Vám speciální patentovaný STOP filtr na cigarety. Celosvětově první šestifiltrový nástavec na cigaretu, který zachycuje dehet a část karcinogenních látek. Tímto filtrem tak výrazně začnete šetřit své plíce a zdraví....

Cena: 44 Kč
Koupit  koupit

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Přírodní detoxikační prostředek s obsahem komplexu speciálně formulovaných látek pro dokonalou očistu organizmu. Obsahuje vlákninu, probiotika, mátu, kurkumu a další látky. Doplněk stravy. Detoxikace organismu je proces, při kterém se tělo zbavuje cizorodých látek, toxinů, zplodin metabolismu a různých škodlivin. Hlavními orgány zapojenými do tohoto očistného procesu jsou játra, hrubé střevo, ledviny,...

Cena: 892 Kč
Koupit  koupit