Plíce

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny
Voda v plicích a rakovina
Projevy a příznaky
Léčba


Vybíráme z obsahu: Vzhledem k typu a stadiu nádoru jsou prováděny tři základní operace: klínovitá resekce, kdy se odstraní menší část plic; lobektomie, kdy se odstraní lalok plic; a pneumonektomie, při které se odstraní celé plíce.

Celý článek

Zaměření článku: voda, plíce, rakovina, zánět, viry, bakterie, kuřákRychlé odkazy na obsah článku:
Co je to embolie
Druhy embolie
Příčiny embolie
Příznaky embolie
Léčba embolie
Co je to trombóza
Příznaky trombózy
Léčba trombózy
Příznaky embolie dolních končetin
Léčba
Heparin
Warfarin
Rivaroxaban
Kompresní punčochy
Cvičení
Kavální filtry
Dieta
Trombóza a sport


Embolie je náhlý vznik uzávěru cévy v důsledku zaklínění pohyblivého předmětu, tedy vmetku. Embolie je závažný stav, který může jedince ohrožovat na životě. Proto je důležité co nejdříve zjistit příčinu vzniklého stavu. Podle charakteru vmetku se rozlišuje několik typů embolie.

Celý článek

Zaměření článku: embolie, trombóza, končetina, plíce, kost, warfarin, dieta, potraviny, příznaky, léčba, sport, punčochyRychlé odkazy na obsah článku:
Toxocara canis u člověka
Toxokaróza u dětí
Toxokaróza v oku
Cicvárové semínko


Vybíráme z obsahu: Larva může způsobit různé potíže podle toho, jak se krevní cestou šíří do různých orgánů (například plíce, oko, srdeční sval a podobně). Nacházeny v různých lézích oka a mnoha dalších orgánů (játra, mozek, plíce) po celém světě.

Celý článek

Zaměření článku: toxokaróza, onemocnění, psi, kočky, člověk, děti, oči, játra, plíce, srdce, cicvárové semínkoRychlé odkazy na obsah článku:
Zánět průdušek
Zápal plic bez teplot
Zápal plic bez kašle
Zápal plic u seniorů
Zápal plic u dětí
Zápal plic inkubační doba
Zápal plic přenos
Zápal plic nakažlivost


Vybíráme z obsahu: Plíce jsou místem, kde probíhá dýchání a tvoří se zde energie. Pokud plíce dokonale nefungují, máte slabší dech a řeč. Zánět, který může postihnout jednu nebo obě plíce, vede k nahromadění tekutiny v infikované oblasti plic. K pleuritidě (zánětu pohrudnice) a empyému, tyto problémy vznikají, když se zánětlivý výpotek také infikuje; k respiračnímu selhání (ARDS) – k němu dochází u plíce těžce poškozené zánětem (léčba vyžaduje připojení...

Celý článek

Rychlé odkazy na obsah článku:
Co je pneumotorax
Spontánní pneumotorax
Tenzní pneumotorax
Iatrogenní pneumotorax
Jak provést první pomoc
První pomoc
Léčba pneumotoraxu
Recidiva pneumotoraxu
Pneumotorax u novorozenců


Vybíráme z obsahu: Plíce mají tendenci kolabovat. Co je pneumotorax Pneumotorax je stav, při kterém pronikne vzduch z plic do pohrudniční dutiny, což je dutina obalující plíce. Většinou se objevuje pneumotorax pouze jedné plíce, je tedy ztíženo dýchání, ale životní funkce je zachována. Tento typ pneumotoraxu je nejvíce nebezpečný, protože vzduch hromadící se v dutině hrudní postupně utlačuje všechny orgány mediastina na nepostiženou stranu, čímž se utlačuje i druhá plíce, zhoršuje funkce srdce a hrozí poškození velkých cév. Tím se obnoví podtlak, plíce opět přilne ke stěně a začne se znovu pohybovat souběžně s dýchacími pohyby hrudníku. Na jeho vzniku se u novorozenců podílí patologicky změněná plicní tkáň (syndrom hyalinních blanek, vdechnutí smolky, zápal plic, nedostatečně vyvinuté plíce) a umělá plicní ventilace.

Celý článek

Zaměření článku: pneumotorax, plíce, vzduch, dutina, první pomoc, krytí, novorozenec, děleníRychlé odkazy na obsah článku:
Příznaky
Léčba
Rizika a nebezpečí
Následky


Zápal plic se současnou populací bere jako běžné onemocnění, které se dá snadno vyléčit. Jenže ve skutečnosti jde o vážnou nemoc, která může způsobit hodně nepříjemných chvil i lidem na vrcholu sil. A u dětí nebo starých lidí může skončit i smrtí. Průběh a závažnost onemocnění jsou určeny především konkrétním typem mikroba, jeho schopností narušovat orgán, pronikat do něj, tvořit látky nepříznivě působící na celý organismus, vyvolat konkrétní obrannou reakci těla a dalšími faktory.

Celý článek

Zaměření článku: zápal, plíce, teplota, kašel, léčba, očkování, smrt


LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14   Další


nabídka obchodu

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g

ROYAL TEA LORENZANA TEEKANNE Průdušky a plíce bylinný čaj n.s.10x2g....

Cena: 41 Kč
Koupit  koupit

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

TEEKANNE Bylinný čaj Průdušky a plíce 10x2 g

Bylinná směs vhodná pro usnadnění vykašlávání....

Cena: 42 Kč
Koupit  koupit

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Diochi Astofresh kapky 23 ml

Astofresh obsahuje směs silic bylin obohacenou o bioinformace. Napomáhá normální činnosti horních cest dýchacích. Dokáže probrat spící orgány, žaludek, plíce a mozek. Obsažené fytohormony jsou blahodárné pro harmonizaci celého těla....

Cena: 536 Kč
Koupit  koupit

CYNDICATE Stopfiltr 30 ks

CYNDICATE  Stopfiltr 30 ks

Kouření bez dehtu a dalších karcinogenních látek. Nabízíme Vám speciální patentovaný STOP filtr na cigarety. Celosvětově první šestifiltrový nástavec na cigaretu, který zachycuje dehet a část karcinogenních látek. Tímto filtrem tak výrazně začnete šetřit své plíce a zdraví....

Cena: 36 Kč
Koupit  koupit

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Avita DETOX FORMULA 120 tbl.

Přírodní detoxikační prostředek s obsahem komplexu speciálně formulovaných látek pro dokonalou očistu organizmu. Obsahuje vlákninu, probiotika, mátu, kurkumu a další látky. Doplněk stravy. Detoxikace organismu je proces, při kterém se tělo zbavuje cizorodých látek, toxinů, zplodin metabolismu a různých škodlivin. Hlavními orgány zapojenými do tohoto očistného procesu jsou játra, hrubé střevo, ledviny,...

Cena: 892 Kč
Koupit  koupit