Dutina

Výsledky hledání

Rychlé odkazy na obsah článku:
Uložení orgánů v dutině břišní
Obrázek lidského těla a vnitřních orgánů
Laváž dutiny břišní
Punkce dutiny břišní


Vybíráme z obsahu: Ulozeni organu v dutine brisni Brisni dutina neboli peritonealni dutina se podle vtahu pobrisnice a organu deli na peritonealni dutinu je vystlana nastennou vystelkou, nachazi se zde pobrisnice jicen, zaludek,... Uložení orgánů v dutině břišní Břišní dutina neboli peritoneální dutina se podle vtahu pobřišnice a orgánů dělí na: peritoneální dutinu – je vystlána nástěnnou výstelkou, nachází se zde pobřišnice (jícen, žaludek,... Dutina břišní je největší tělní dutinou. Dutina břišní bývá častým místem vnitřních úrazů při nárazech a je možné do ní zcela vykrvácet. Játra, slezina, tenké střevo a převážná část tlustého střeva, u žen děloha, vaječníky a vejcovody) retroperitoneum – retroperitoneální dutina – leží za peritoneem, tj. Dutina brisni je nejvetsi telni dutinou. Dutina brisni byva castym mistem vnitrnich urazu pri narazech a je mozne do ni zcela vykrvacet. Jatra, slezina, tenke strevo a prevazna cast tlusteho streva, u zen deloha, vajecniky a vejcovody retroperitoneum retroperitonealni dutina lezi za peritoneem, tj.

Celý článek

Zaměření článku: dutina, břicho, orgány, punkce, lavážRychlé odkazy na obsah článku:
Co je pneumotorax
Spontánní pneumotorax
Tenzní pneumotorax
Iatrogenní pneumotorax
Jak provést první pomoc
První pomoc
Léčba pneumotoraxu
Recidiva pneumotoraxu
Pneumotorax u novorozenců


Vybíráme z obsahu: Co je pneumotorax Pneumotorax je stav, při kterém pronikne vzduch z plic do pohrudniční dutiny, což je dutina obalující plíce. Co je pneumotorax Pneumotorax je stav, pri kterem pronikne vzduch z plic do pohrudnicni dutiny, coz je dutina obalujici plice.

Celý článek

Zaměření článku: pneumotorax, plíce, vzduch, dutina, první pomoc, krytí, novorozenec, děleníRychlé odkazy na obsah článku:
Příčiny
Příznaky
Léčba
Prevence


Vybíráme z obsahu: Příčiny Píštěl je charakterizována jako abnormální průchod (kanálek) mezi dvěma otvory, dutými orgány, nebo jako dutina. Prevence Týden po chirurgickém zákroku už bývá dutina ústní zhojena dostatečně a může se přistoupit k dlouhodobým preventivním opatřením (čištění zubů kartáčkem s pastou, krmení granulemi, výplachy dezinfekčními roztoky, podávání různých žvýkacích pamlsků). Priciny Pistel je charakterizovana jako abnormalni pruchod kanalek mezi dvema otvory, dutymi organy, nebo jako dutina. Prevence Tyden po chirurgickem zakroku uz byva dutina ustni zhojena dostatecne a muze se pristoupit k dlouhodobym preventivnim opatrenim cisteni zubu kartackem s pastou, krmeni granulemi, vyplachy dezinfekcnimi roztoky, podavani ruznych zvykacich pamlsku.

Celý článek

Zaměření článku: píštěl, zuby, ústní dutina, pes, plak, zubní kámen, parodontRychlé odkazy na obsah článku:
Opary
Afty
Leukoplakie
Lichen planus
Rakovina dutiny ústní
Syndrom čelistního kloubu
Onemocnění dásní
Parodontitida
Abscesy a pigmentace zubů
Špatný dech


Vybíráme z obsahu: Dutina ústní je největším zdrojem bakterií. Dutina ustni je nejvetsim zdrojem bakterii.

Celý článek

Zaměření článku: ústa, nemoc, opar, aft, vředy, vyrážka, rakoviny, čelistní kloub, dásně, pigmentace, dechRychlé odkazy na obsah článku:
Anatomie dutiny břišní
Mám bolest břicha, jak poznám, že je to slinivka břišní
Jak bolí rakovina slinivky břišní
Jak bolí chronický zánět slinivky
Obrázek slinivky břišní


Slinivka břišní, odborně nazývaná pankreas, je nenápadný orgán žaludečního traktu, který se řadí mezi žlázy jak s vnitřní, tak vnější sekrecí. Velikost slinivky se pohybuje kolem 25 cm a váha nepřekračuje obvykle 90 gramů. Dělí se na hlavu, tělo a ocas. Je uložena pod brániční klenbou mezi žaludkem a velkým břišními cévami.

Celý článek

Zaměření článku: slinivka, pankreas, dutina, žláza, dotek, bolest, nádor, rakovina, lékař, alkohol, příznaky, zánět, žaludek, ledvinyRychlé odkazy na obsah článku:
Ledviny
Pomoc na bolest ledvin
Bolest ledvin v těhotenství
Bolest ledvin při nádechu
Bolest ledvin v noci
Bolest ledvin z alkoholu
Bolest ledvin a podbřišku
Bolest ledvin a zvracení
Jak odlišit bolest jater od bolesti ledvin


Bolest ledvin lidé často zaměňují s bolestí zad, která má úplně jiné příčiny. S bolestí ledvin se člověk setkává především v podzimním období, kdy tělo není aklimatizované na chladnější počasí. Obtíže ledvin mohou být velmi závažné, a pokud se neléčí, tak mohou jedince ohrozit i na životě. Proto v žádném případě bolesti ledvin nepodceňujte.

Celý článek

Zaměření článku: ledviny, játra, onemocnění, bolest, zánět, nefron, dutina, těhotenství, noc, páteřRychlé odkazy na obsah článku:
Jak poznat bolest zubů u psa
Zubní plak a zubní kámen
Zánět dásní – gingivitida
Zánět podpůrných tkání zubu – parodontitida
Rychlá léčba
Vyšetření veterinářem
Rizika z neléčení a prevence


Onemocnění zubů a ústní dutiny je v současné době jedna z nejrozšířenějších poruch zdraví v populaci psů. S onemocněním dutiny ústní se můžeme setkat až u 85 % psů.

Celý článek

Zaměření článku: zuby, pes, bolest, nemoc, dutina ústní, dásně
LISTOVÁNÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5   Další


nabídka obchodu

Bylinář Neuran 200 ml

Bylinář Neuran 200 ml

Bylinář Neuran 200 ml.

voda, líh


Užívejte 2-3x denně 1 kávovou lžičku (5 ml) v době mimo jídlo. Dutina ústní musí být čistá 10 minut před a po použití přípravku. Pro děti od 15 let 1/2 kávové lžičky do 200 ml vhodné tekutiny (vody, šťávy, čaje) denně.

Pokud se v rámci podávání regeneračního prostředku problémy zvýrazní, jedná se o hojivou vratnou reakci, na kterou je nutno...

Cena: 279 Kč
Koupit  koupit